מה היא בדיקת פוליגרף

אצל כל בני האנוש, הרגשות מאופיינות על ידי תחושות שנוצרו בעקבות לחצים ומצבים קריטיים, המאחדים את מוח והגוף, להתמודדות מול פני הסכנה.   מאבק זה מאופיין בשינויים פיזיולוגיים בגוף, שנועדו לסייע לאדם, להתגבר על הבעיה הקיומית.

פוליגרף פיזיולוגיה

בעת קיומן של תחושות פחד וחרדה, נוצרים שינויים פיזיולוגיים בגוף, המאיצים את פעימות הלב, את לחץ הדם וקצב הנשימה. וזאת על מנת להתמודד עם הסיבה, שגרמה לחרדה.  כאשר הפחד הוא גדול ומאיים, השינויים הפיזיולוגיים מכינים את האדם "להילחם או להימלט".   החרדה המלווה את החשש מפני חשיפה, היא, אשר מפעילה את מערכת ההישרדות הפיזיולוגית, הנקראת בשפה המקצועית –  מערכת העצבים הסימפתטית:

פוליגרף מערכת העצבים

מערכת זו פעילה בעיקר בעתות חירום, לחץ ואיום פתאומי. היא אחראית להפעלת תגובות אוטומטיות בלתי ניתנות לשליטה כמו, הילחם-או-ברח, שמטרתן התמודדות עם מצבי החירום.  כאשר מופעלת המערכת הסימפתטית בגוף האדם כאמור ללא שליטה של האדם ובאופן אוטומטי לחלוטין, היא משלבת בו זמנית עליה חדה בכמה מדדים עיקריים כמו לחץ הדם,  הנשימה העליונה והתחתונה, ההזעה, רמת כדוריות הדם האדומות בדם, ואלו הם חלק מהמדדים הנרשמים בעלייתם ו/או בירידתם ברישומי מכשיר הפוליגרף. 

נהוג לומר בציבור כי ניתן "לעבוד" או "לרמות את מכשיר הפוליגרף על-ידי אנשים מסוימים, חלק האומרים כי ישנם אנשים המאמינים בשקרים שלהם, דבר זה אינו יכול להיות נכון מאחר ואדם שמשקר, יודע בתוך תוכו כי הוא משקר, אפילו אם הסביבה אינה יכולה להבחין בזאת, עצם הידיעה של האדם כי הוא משקר, מפעילה את כל המדדים שציינתי קודם בו זמנית.

אנשים עם יכולת לעצור את נשימתם או להוריד את מהירות פעילות הדופק של עצמם, אולי יכולים לבצע זאת במדד אחד כזה ו/או אחר, אך אין בעולם אדם כל-שהוא היכול לשלוט באופן מוחלט על כל מערכת העצבים הסימפתטית האוטומטית ולהראות שליטה גם על הזעה, גם על לחץ דם, גם על נשימה, גם על רמת כדוריות אדומות בדם וכל זאת ללא כל תזוזה ובמשך שלושה מערכים של שאלות וכל פעם לחזור על כך בכל שנייה, בכל שאלה לאורך כל בדיקת הפוליגרף.

דבר חשוב נוסף שכולם צריכים לדעת הוא, שמכשירי הפוליגרף של היום הם ממוחשבים ומתקדמים הרבה יותר מהמכשירים שהיו בשימוש בעבר הרחוק, כאלו מכשירים פרימיטיביים עם סיכות ודיו העתיקים, כיום המכשירים ממוחשבים ומדויקים יותר. במרכז הפוליגרף הישראלי בלבד, המקום היחידי בארץ המפעיל את ציוד ומכשור הפוליגרף המתקדם והחדיש ביותר הקיים בעולם בכלל ובישראל בפרט.

מכשירי הפוליגרף של מרכז הפוליגרף הישראלי הם בעלי חיבור לעד 14 חיישנים ייחודיים, לעומת כל מכשירי הפוליגרף בארץ שהם בעלי לא יותר מ- 4 או -5 חיישנים בלבד. ריבוי החיישנים שלנו, נותנים לנו תמונה הרבה יותר מדויקת, אנו מקבלים יותר מדדים התנהגותיים ופיזיולוגיים בכל רגע נתון במהלך הבדיקה, כל ניסיון לחבל בבדיקה, כל ניסיון להטיה ולהתנהגות מזויפת, חוסר כנות בתשובות וכיו"ב, נראים ושקופים מיד.

בדיקות הפוליגרף של מרכז הפוליגרף הישראלי הן המקצועיות והמדויקות ביותר שניתן להשיג בישראל, בנוסף לכך, מרכז הפוליגרף הישראלי הנו משמש כנציגות לייבוא שיווק והדרכה של מערכות הפוליגרף המתקדמות והמדויקות הללו, ישירות מול היצרן בחו"ל.

במרכז הפוליגרף הישראלי
חותמים לכם על האמת!

5/5

שלבים בביצוע בדיקת פוליגרף

תיאור מטרות הבדיקה וקבלת רקע כללי על-ידי מזמין הבדיקה, כולל קביעת תור לביצוע הבדיקה.  

הכנת שאלות הבדיקה בהתאם למטרות הבדיקה על-ידי הבודק במרכז הפוליגרף הישראלי.

הגעת הצדדים, המזמין והנבדק/ים למשרדי מרכז הפוליגרף הישראלי.

מתן הסבר קצר על האירוע המדובר מאת מזמין הבדיקה והנבדק/ים.

חתימה ואישור מזמין הבדיקה והנבדק/ים על הסכמה מלאה לשאלות הבדיקה שנקבעו.

מילוי שאלון אישי כולל חתימה על הסכמה להיבדק על-ידי הנבדק.

תחקור האירוע על-ידי הבודק וקבלת גרסתו האישית / פרטית של הנבדק.

מתן אישור של הבודק על כשירותו של הנבדק להיבדק.

הקראת כל שאלות הבדיקה לנבדק מראש וללא הפתעות מיותרות.

חיבור הנבדק למכשיר הפוליגרף.

ביצוע בדיקת כיול, בחירת מספר מתוך קלפי מספרים (יוסבר לנבדק לפני הביצוע)

ביצוע הבדיקה עצמה הכוללת את כל השאלות שנקבעו בשלושה מערכים (3 פעמים)

סיום הבדיקה ותחקור הנבדק לאחר ביצוע הבדיקה. (שיחה אישית)

שחרור הנבדק לביתו.

ביצוע פיענוח ידני של תוצאות הבדיקה על-ידי הבודק.

ביצוע פיענוח ממוחשב של תוצאות הבדיקה על-ידי הבודק.

ביצוע הצלבות וניתוח כלל ממצאי הבדיקה.

כתיבת דוח מפורט וכתיבת חוות דעת על כל שלבי הבדיקה והתוצאות.

שליחת הדוח ישירות למזמין הבדיקה. (בד"כ יום או יומיים לאחר הבדיקה)

לתכנון הבדיקה ולייעוץ חינם

5/5

במרכז הפוליגרף הישראלי שומרים ואוכפים סטנדרטים גבוהים בביצוע בדיקות פוליגרף מקצועיות מדויקות המבוססות על שיטות בדיקה מוכחות.

קישורים נוספים

צרו קשר

התקשרו עכשיו... דילוג לתוכן